| Manufacturer: | Brivo Systems |
| Model: | B-ACS6000-DB |
| Category: | Access Control |
| Subcategory: | Accessories |
| Status: | Current |
| Part Number: | |
| Long Description: | Two Reader Expansion Board [Does not support OSDP readers or wet outputs. Can be used to replace 5000 series DBs]. |
| Features: | |
|
|
| Product URL: | https://www.brivo.com/products/control-panels/ |
| Height: | 17.28 in |
| Width: | 15.63 in |
| Depth: | 3.50 in |
| Weight: | 0.00 lbs |
| BTU: | 0.00 |
| Volts: | Volts |
| Rack Mounted: | No |
| Rack Units: | 0.0 |
| Phase: | Finish |
| Labor Hours: | 0.50 |
| Inputs | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Outputs | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
![]() |
Spec Sheet |