| Manufacturer: |
Origin Acoustics
|
| Model: | AS41SYS |
| Category: | Speakers |
| Subcategory: | Packages |
| Status: | Current |
| Part Number: | 6156 |
| Long Description: | The Acoustic Landscape AS41 System by Origin Acoustics transforms any backyard into an outdoor audio oasis with four 4" plantable speakers and an 8" burial subwoofer for extended bass response. Remaining completely hidden in beautiful garden shrubbery, the AS41 System is more sophisticated in both sound and style than your average rock or patio speakers. |
| Features: | |
|
|
| Product URL: | https://originacoustics.com/collection/outdoor-collection/ |
| Height: | 0.00 in |
| Width: | 0.00 in |
| Depth: | 0.00 in |
| Weight: | 0.00 lbs |
| BTU: | 0.00 |
| Volts: | Volts |
| Rack Mounted: | No |
| Rack Units: | 0.0 |
| Phase: | Finish |
| Labor Hours: | 0.50 |
| Inputs | |||||||||
|
|||||||||
| Outputs | |||||||||
| No Outputs | |||||||||
|
Front Panel Thumbnail 50 x 50 front panel thumbnail image |
|
Front Panel Image 300 x 250 full front panel image |
![]() |
Spec Sheet |
![]() |
User Manual |