| Manufacturer: | Zennio |
| Model: | ZN1PS-320MPA230 |
| Category: | Power Distribution |
| Subcategory: | Power Supplies |
| Status: | Current |
| Part Number: | |
| Long Description: | KNX System Power Supply with additional 29VDC output. Maximum current 320mA (KNX bus plus additional output consumption). Reset button and overload status LED, shortcircuit and overload protection. 230V~ 50/60Hz input voltage. Size: 80 x 90 x 60 mm (4.5 DIN rail units). |
| Features: | |
|
|
| Product URL: | http://zennio.com/products/system/zps320mpa230 |
| Height: | 2.36 in |
| Width: | 3.54 in |
| Depth: | 3.11 in |
| Weight: | 0.62 lbs |
| BTU: | 0.00 |
| Volts: | Volts |
| Rack Mounted: | No |
| Rack Units: | 0.0 |
| Phase: | Finish |
| Labor Hours: | 0.50 |
| Inputs | |
| No Inputs | |
| Outputs | |
| No Outputs |
|
|
Front Panel Thumbnail 50 x 50 front panel thumbnail image |
|
Front Panel Image 300 x 250 full front panel image |
![]() |
Spec Sheet |