| Manufacturer: | 360 Systems |
| Model: | MAXX-2400 HD |
| Category: | Computers & Computer Equipment |
| Subcategory: | Servers |
| Status: | Discontinued |
| Part Number: | |
| Long Description: | Sets a new standard for performance among HD broadcast servers. Now, get four video outputs, two inputs, twelve Terabytes of storage, and a broad set of server tools in an attractively priced package. |
| Features: | |
|
|
| Product URL: | http://www.360systems.com/hidef_maxx2400hd.html |
| Height: | 0.00 in |
| Width: | 0.00 in |
| Depth: | 0.00 in |
| Weight: | 100.00 lbs |
| BTU: | 0.00 |
| Volts: | Volts |
| Rack Mounted: | No |
| Rack Units: | 0.0 |
| Phase: | Finish |
| Labor Hours: | 2.00 |
| Inputs | |
| No Inputs | |
| Outputs | |
| No Outputs |
|
Front Panel Thumbnail 50 x 50 front panel thumbnail image |
|
Front Panel Image 300 x 250 full front panel image |
![]() |
Spec Sheet |
![]() |
User Manual |